Jak zrobić kanapę dla lalek

Serdecznie wszystkich pozdrawiam . Dziś pokażę jak zrobić kanapę dla lalek. Czasem żałuję że mój młodszy synek nie jest grzeczną dziewczynką, która lubi bawić się lalkami. Kanapa dla lalek zainteresowała go i owszem ale niestety tylko w celach destrukcyjnych i sprawdzania jej wytrzymałości.  Uwielbiam dawać starym bezzużytecznym rzeczom nowe życie. Do wykonania kanapy dla lalek użyłam piankę polietylenową, która służyła kiedyś do zabezpieczenia komputera, opakowania po lekach, kozaki, folię bąbelkową, wkład do poduszki, sznurek z czarno złotych nitek, który był elementem dekoracyjnym butelki z  wina oraz klej na gorąco.

 

PicMonkey Collage

Sposób wykonania kanapy jest bardzo prosty. Z pianki polietylenowej wykonałam dolne siedzisisko. Uformowałam jego kształt, następnie folią bąbelkową wypełniłam wolną przestrzeń.  W przypadku braku pianki można użyć  gąbek  kompielowych bądź kuchennych. Następnie  siedzisko okleiłam skórką z kozaków. Analogiczne działania wykonałam robiąc oparcie kanapy, zamiast pianki użyłam dwóch sklejonych opakowań po lekach. Obklejając materiałem z kozaków starałam się tak je ciąć aby wykorzystać ich fabryczne szwy jako element dekoracyjny.

 

PicMonkey Collage1Do  zrobienia bocznych zagłówków wykorzystałam małe kawałeczki pianki. Poduchy na kanapę zrobiłam z pozostałych skrawków skóry, sklejając je ze sobą i wypełniając wkładem z poduszek. Całość kantów w kanapie okleiłam czarno złotym sznurkiem.

 

PicMonkey Collage3

 

DSC00459

Tak prezentuje się gotowa kanapa  czekając na swoją lalkową użytkowniczkę. Zdjęcia niebawem. Dziękuję  bardzo za odwiedziny w moim małym zaczarowanym świecie  i za pozostawione komentarze.

DSC00480DSC00482DSC00483DSC00484DSC00494DSC00519

Advertisements

6 thoughts on “Jak zrobić kanapę dla lalek

  1. Rewelacyjna kanapa, a kursik bardzo przejrzysty. Dziękuję za podpowiedź, jak taki mebelek zrobić. Dodaję do ulubionych na “zaś” ku pamięci, jak skorzystam.
    Pozdrawiam )

    Like

Dziękuję bardzo za pozostawienie komentarza ;)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s